Friday, 1 December 2017

Jõulususs või jõulusaabas!

Käes on üks minu lemmik ajast aastas ehk kätte on jõudnud jõulu-ootuse aeg. Ma ei saa öelda, et ma ei naudiks ülejäänud aastat, ikka naudin, aga detsembrikuu on minu jaoks imede aeg. Ma armastan meeletult kinke teha ja teisi rõõmustada ja noh, mis seal salata, eks ma ise armastan ka üllatusi saada.

Lasteaias alustasime seda imede aega jõulususside meisterdamisega. See on üks mõnus ja lihtne tegevus, ainult kannatlikkust ja püsivust on vaja. Töö lasteaias on näidanud, et kui midagi on lastele endile põnev ja huvitav, siis on neil ka vajalik püsivus olemas. Nii läks ka seekord!

Alustuseks tegin ma ise mõned ettevalmistused ehk lõikasin plastpudeli kolmeks jupiks: pudeli alumisest osast sai sussi nina, pudeli keskmine osa sai sussi peal kohaks, kuhu päkapikk saab midagi tuua, ning pudeli ülemine osa jäi ootama oma aega. Paberteibiga kinnitasin need kaks vajalikku osa pappi külge.


Edasi oli laste kord. Ajalehest tuli rebida väikesed tükid , seejärel tuli need paberitükid katta ühtlaselt liimiga ning kleepida saapale. Saabas tuli üleni ajalehetükkidega ära katta. Siin vajasid mu lapsed veidi suunamist ja juhendamist, et paber ikka oleks üleni liimine (sest muidu jäävad otsad lahti) ja et terve saabas saaks ühtlaselt kaetud.
Ps. Liimimiseks kasutasin pva ja vee segu (suhtega 1:1).


Nüüd tuli natuke oodata, et liim ilusasti ära kuivaks ning seejärel sai asuda värvimise kallale. Kasutasime akrüülvärve, sest siis saab kindel olla, et pärast suss käsi ei määri. Alati võib muidugi värvida ka guaššidega ja pärast katta värvitud pind näiteks lakiga.

Ja kui nüüd värv sussil ära kuivas, oligi vaja lisada ainult karvane äär ning valmis nad ongi. Täna saavad lapsed sussid/saapad koju viia ning panna kas aknalauale päkapikku ootama või kasutada väikeste mänguasjade hoiukohana või muul looval viisil.

No comments:

Post a Comment