Saturday, 16 September 2017

Teistmoodi vikerkaar

Alustuseks annan teada, et meie rühma nimi on Vikerkaar ja sellest tulenevalt me ka joonistame ja meisterdame vikerkaart ilmselt kordades rohkem, kui mõne teise rühma lapsed. Seekordne vikerkaare tegu toimus alguses ühistööna. Nimelt tulid meie rühma külla ühe teise rühma lapsed (oli selline vahva päev, kui lapsed vahetasid üheks tunniks oma rühmaruumi) ja minul tuli kohe idee lasta neil ühiselt üks suur vikerkaare pilt teha.
Vikerkaar sai värvitud, aga millal vikerkaar tuleb taevasse? Ikka siis kui on vihm ja päike üheskoos, nii et vaja oli ka need pildile saada. Päikese jaoks kasutasime värvi ja jämesoola, pilvede tegemiseks aga värvi ja habemeajamisvahtu. Ütlen päris ausalt, et lastele meeldis!Tehtud pilt jäi natukeseks veel meie rühma kuivama, aga kui tagasi saabusid meie oma lapsed, siis oli täiesti kindel, et ka nendega tuleb sama töö ette võtta, sest nad lihtsalt teatasid, et nemad tahavad ka!!! Meie lapsed tegid igaüks individuaalse töö.
Soolaga oleme varem ka katsetanud. Meil olid vahepeal rühmas erinevate värvide nädalad ja punasel nädalal tegime taustad tookordsetele kunstitöödele kasutades vesivärve, millele raputasid lapsed peale jämesoola. Sai päris mõnus tekstuur!
No comments:

Post a Comment